שייאצו

מהו טיפול בשיאצו

שיאצו היא שיטת טיפול במגע בתחום הרפואה המשלימה, שמקורה ביפן, שיטה יפנית עתיקה קיימת 110 שנים לערך. הגישה הטיפולית בשיאצו הינה הוליסטית האמורה להביא לחיבור בין גוף ונפש, ומטרתה לטפל בגוף כולו ולא רק בהעלמת התסמינים. התהליך הטיפולי הוא הדרגתי ורגוע, ואמור להביא להרגעת המטופל. טיפול השיאצו משלב מגוון רחב של טכניקות אשר יוצרות גירויים שונים בגוף. הטיפול מתחיל באבחון ואיתור חוסר האיזון על ידי מגע, תשאול והסתכלות. בהמשך, אלה מובילים לסדרה של לחיצות ומתיחות ברוב חלקי הגוף.

למי מתאים טיפול שיאצו

לטענת תומכי הטיפול בשיאצו, שיטת טיפול זו מתאימה לאנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות בעמוד השדרה, בעיות פנימיות בתחומי נוירולוגיה, בעיות עיכול, גינקולוגיה, בעיות רגשיות כמו מתח ודיכאון ועוד.

עיקרון הטיפול בשיאצו

עיקרון הטיפול בשיאצו מבוסס על ערוציי אנרגיה במגע עמוק ואטי מתאים לאנשים פחות לחוצים. המגע האיטי ממלא ומניע ומורכב ממניפולציות ארוכות לאורך הגוף.
בטיפול מובנה ומותאם יש התעכבות על שי - אצבע   אצו - לחץ. נקודות חשמל רלוונטיות שמותאמות לאבחון המטופל ולצרכיו.
כמו פסקתי מלכת . נעמדתי במקומי ללא תנועה. רוח קלה נושבת ,מרימה אותי גבוהה אך נכון לגבולותיי. כל נגיעה נשארת דקות ארוכות בערוציי האנרגיה מעורבבת בנשימותינו ההדדיות. הקצב הפוך מהחיים המודרניים, שום כלום אינו ממצא אלא פשוט ישנו . 
כל תנועה מגיע מהמרכז הגוף הוא זה שמרים ידיים נוגעות ומשתהה שם וגר שם וכשהולך יוכלו לבוא אורחים חדשים שנוכל להכיל.מה ההבדל בין שיאצו לטווינה