מה ההבדל בין שייאצו לטווינא? 

טווינא היא סינית שיאצו יפאני. הטווינא יותר מלאת אפשריות וראייה יותר רחבה. שייאצו הוא איטי יותר ומתאים לאנשים שגרים בהרים שהרוגע אצלם הוא בשגרה . אבל לאנשים לחוצים מתחילים עם טווינא ומשלבים ברבות הזמן שייאצו.

למה עוד טובה השיטה שאתה מציע?

כתף קפואה ,כאבי גב , כאביי ראש כרוניים, עייפות ולעורר מודעות.

איזה שילובים של טיפולים אתה מציע בנוסף לטווינא?

תלוי במקרה. אם אתה אדם שאינו עוסק בספורט ופתאום התחלת להרגיש לא טוב כמו מיחושים בגב תחתון תפיסות חזקה בצוואר עייפות הגוף מאותת לך והוא יכול לאותת לך שנים רבות .הרפואה הסינית מתייחסת לאזורים כאינדיקציה לחולשה .הטווינא תחזק אותך אך תהיה חייב לשלב פעילות גופנית מתונה כמו הליכה פילאטיס שחייה. אם אתה עם פריצות דיסק או בלטי דיסק כרוניים אחרי שנבדקת מערבית הפעילות שלך הנוספת תהיה יותר מוגבלת אך אם תפעל נכון תוכל להשאיר את המצב סטטי ותוכל לתפקד כל חייך עם מינימום מיחושים וגם תישאר מחובר לעצמך.

מה עם כירופרקטיקה היא יעילה?

כירופרקטיקה ממש מזיזה עצמות. יש אומרים שהיא שיטה אלימה וחלק מכמה מדינות השיטה יצאה מחוץ לחוק. אך במקרים מסוימים היא מועילה באופן מוגבל.

חוליות שלמות לא יושבות במקום הנכון שנים רבות. ברגע שמזיזים אותם הגוף צריך לתקן שרירים וישנה "מלחמה" הגוף מתקן. למרות שמיקום החוליה יושב נכון הגוף מנסה בעיקשות לחזור למקום הישן . השילוב של הרפיית שרירים קודם ואחרי חשובה. מעבר לכך לא יותר מ-2

טיפולים בטווח של חצי שנה ואז הנעה של השריר וכך המקום החדש נשאר זמן רב ומתרגל ללא ראקציות מיוחדות .גם מספר מוגבל של טיפולים מתחזקים (שיאצו טווינא).

לפני הכירופרקטיקה 2 ואחריי 2 לשמור כעל פעם בשבוע במשך 3 שבועות ואז לפי הצורך. כמובן שזה אינדיבידואלי. פעילות גופנית מתונה לפחות 3 פעמים בשבוע עשויה לייעל את הריפוי והתחזוקה של הגוף. כמובן שהמיון לשיטה זאת מתבצע ע"י רופא בלבד.

פיזיותרפיה יעילה או עדיף טווינא?

אפשר לשלב .פיזיותרפיה מוגבלת למקום הכאב . הטווינא היא רחבה ומחברת. לא מספיק להניע (למרות שחשוב) את האזור הפגוע לשם הדוגמא: אם תפוס בחלק העליון ישנו פיצוי של הגוף גם לחלקים אחרים שנמצאים בלחץ מסוים. לכן צריך גם לשחרר אותם. ובדרך כלל אנחנו לא מאוזנים (אלה שלא מחוברים לגוף שלהם עדיין..) שחררת את הצוואר ? הגב התחתון כואב בגלל המתח שהצטבר.

אני צעיר חזק ובריא, לא כואב לי כלום איך אני מונע מחלות עתידיות?

שומר על פעילות קבועה. ניזון טוב נמנע מאוכל מתועש. לא מעשן וממעט באלכוהול. גם אז עדיף לך לעבור אבחון הוליסטי במקרה הזה אבחון סיני שיודע לזהות הדהודים  ארבעים שנים  קדימה..          

 תוכל לקבל טיפים ולמנוע את המיחושים הבאים ו או מחלות עתידיות.

בדיקות דם כל שלוש שנים עד גיל 30 זה סביר ונכון.

 אני בן ארבעים ושתים ויש לי מיחושים כל בוקר .אני עייף ועצבני במהלך היום ואין לי סבלנות לשום דבר, אין לי זמן לשום פעילות האם השיטה מתאימה לי?

בשלב ראשון צריך לבנות אותך ולחזק אותך. השילוב הטוב ביותר זו תזונה ושיאצו- להתחבר למקום האיטי שחסר לך . מרוץ החיים אינו מיטיב אתך והגוף שלך מאותת. על מנת לשמור על איכות חיים אתה חייב להיות מודע. מגע הוא המקום הכי קדום שאתה יכול להתחיל "כי אין לך זמן" אבל מתוך כך אם תתחזק תתעורר קצת ונוכל להוביל אותך לעשייה למען עצמך ואולי תמצא זמן לעשות למען תרגיש טוב. כמובן שאחרי בדיקות דם אם לא עשית שנשלול כל דבר אחר במידה ויש.

יותר קל למנוע מחלות מאשר לטפל בהם?

בהחלט, מנעת את המחלה הבאה מנעת סבל לגוף. לא מדבר על התקררות ושפעת שיש אומרים שמידי פעם זה טוב כי מערכת החיסון עובדת. אבל אם היה אפשר לחיות באיזון טוטאלי אז היה עדיף לא לחוות את זה. איכות חיים טובה מאריכות חיים. נכון שכיף גם וגם אבל שלא כואב כלום ומרגישים טוב וחיוני אין לזה אח ורע.

מה זה קרנוי סקראל?

נוזל עמוד השדרה מיוצר במוח ,תנועתו אינה מחוברת ללחץ דם קצב לב .זוהי מערכת חצי סגורה . 

יש לתנועה הזאת ביטוי של תנועה בגוף .הכל כל הזמן זז : הגולגולת ,האגן . ע"פ תנועת התנועה אפשר לזהות די הרמוניה ולעצור אותה במגע של חמישה גרם . כל זה מאזן את מערכת העצבים המרכזית ובעצם מייצר הרמוניה יותר טובה במקום שהוא הכי עמוק שיש.

בטיפולים שלך את משלב את כל השיטות?

בדרך כלל כן .כל מקרה לגופו. אם אני חושב שהמטופל צריך להתחיל ממקום רגוע להתחבר לעצמו דרך הטיפול אני בוחר מה הכי מתאים לו ,השילוב במהלך הטיפול והמינון של השילוב הזה נקבע תוך כדי .

בעידן המודע אתה סבור שאפשר להתחיל עם טיפולים אלטרנטיביים מגיל צעיר?

בהחלט. השיטות הללו עשויים באופן פשוט למנוע את המחלה או לדחות אותה. הגוף זוכר הכל ובתנועה שמייצרים אצלו שהוא עדיין בריא ומערכות הגוף צעירות מאפשרות לדעתי להתבגר יותר בריא .המודעות לתזונה יציבה פילאטיס ויוגה משולבת שיטות אלה עשויים לקחת את הדור החדש שנולד כל הזמן למקום בריא . לעיתים קשה להילחם בגנים חלשים , אך אפשר למנוע את המחלה הבאה. מגע מונע מחלות.

אתה משתמש במונח "הבית של הנשמה" למה אתה מתכוון?

אם מתעסקים עם גוף ונפש שהבית של הנשמה מאורר ,משוחרר ופתוח כך הנשמה יכולה לחיות שם ברווחה . ואם אין תקיעות במערכת אין סיבה למיחושים או מחלות.

למה אתה מתכוון שאתה אומר "מגע של תובנות"?

לקח לי המון שנים לתמצת את מה שאני עושה .אז ביום אחד הבנתי איך אפשר להעביר את זה . דרך המגע אני מעביר מידע מרפא שמניב ריפוי.