מהי רפואה אלטרנטיבית 

מונח זה הינו כינוי לקשת רחבה של טיפולים גופניים שהם חסרי ביסוס מדע. טיפולים אלה אינם כלולים במסגרת הרפואה הקונבנציונלית המודרנית ומגיעים לרוב מאנשים שאינם בעלי הכשרה.

רפואה משלימה

המונח רפואה משלימה מתאר את השילוב של טיפול רפאי קונבנציונלי עם טיפול מן הרפואה האלטרנטיבית. תוך אמונה שאינה מוכחת בשיטות מדעיות, כי הטיפול האלטרנטיבי "משלים" את הרפואי. בעבר  כלים אלו נועדו למטרת טיפול והיום בעידן המודרני זה רק משלים או מונע שזה טוב יותר.

יעילותו של טיפול מעולם הרפואה האלטרנטיבית מאוששת על ידי מחקרים מדעיים, טיפול זה מאומץ לזרם הרפואה הקונבנציונלית.

בעולם הרפואה האלטרנטיבית קיימות אסכולות שונות, שאינן קשורות בהכרח אחת בשנייה, והן בעלות טיפולים שונים. מקור חלק גדול מענפי הרפואה האלטרנטיבית הוא במזרח אסיה.

בשנים האחרונות צוברת הרפואה האלטרנטיבית תאוצה ומודעות רבה. יש הרואים בכך תופעה שהיא חלק בלתי נפרד מן העידן החדש הצומח על רקע האכזבה מחוסר הרוחניות של המדע ומרכזיות הרעיונות הטכניים בחיים המודרניים.

רפואה אלטרנטיבית בעידן החדש

מגע בעידן הזה הוא הבסיס העדין והעצמתי כאחד אשר עשוי למנוע תחלואה לדחות אותן ולשפר את הזקנה והבגרות לאיכות חיים טובה יותר.

מעורר מודעות מה כן לעשות ומה לא לעשות .אריכות ימים אינה רלוונטית אם סובלים ממנה עד תום. אין אח ורע לתחושה טוב וככל שתחשפו לרפואה אלטרנטיבית מוקדם יותר כך תוכלו לחיות חיים איכותיים יותר.

במסגרת העידן המודרני שמאפשר לנו גם רפואות עתיקות וגם בקורות תקלות לבצע השתלות וכדומה.

אני מאמין שברגע שהסכין חותכת בבשר לעולם לא נהיה כמו שהיינו. לכן המאמץ הפרטי זה לסגל פתיחות מוקדם ככל הניתן להיפתח לעולם שמונע ונמנע מתרופות מיותרות.