צוואר תפוס

 

צוואר תפוס יכול להיגרם מכמה סיבות:

ייתכן שרירים ייתכן מבני .שינויים ניווניים עשויות לעורר לחץ ואז רקמת השרירים בשכמות נדבקת כתוצאה מכך. מתחים פיזיים (עבודה מאמצת יציבה קלוקלת ) או מצבים רגשיים שפוגשים נקודות תורפה שיש לכולנו כאלה ויוצרים כאב. אנשים רבים מפתחים כאב וקישיון באזור הצוואר ללא כל סיבה ברורה. הדבר יכול לקרות לאחר שינה, לאחר ישיבה ברוח פרצים או אולי בעקבות תנועת סיבוב בלתי זהירה, למשל בעת עבודות ניקיון או גינון. 

צוואר תפוס או כאב צוואר

הסיבה לסוג זה של צוואר תפוס אינה ברורה דיה, ולכן קוראים לסוג זה כאב צוואר, צוואר תפוס ממקור "לא מוגדר". אם יש למישהו כאב צוואר מסוג זה, אין זה אומר כי קיים נזק בצוואר; הדבר קורה לעתים קרובות אצל אנשים שהצוואר שלהם נראה תקין לחלוטין. סוג כאב זה הנו הסוג השכיח ביותר, והוא נעלם לרוב כעבור מספר ימים. אם הכאב איננו נמוג תוך ימים ספורים, רצוי להיבדק ולקבל טיפול
מתאים בטרם מתחיל הגוף לשנות את היציבה כפיצוי. ישנו קשר הדוק בין צוואר לגב תחתון, שהזנחה עשויה בסופו של יום לגרום לכאב גב תחתון כי הגוף חייב לשחרר לחץ על מנת שתוכלו לתפקד רק הכאב אינו מרפה. מגע עשוי לגרום לסוג של זרימת דם מואצת ולגרום לרקמה להיפתח במקום להידבק.
בתוך כל זה כלים ליציבה ותזונה פעילות גופנית משתלבת בכל הרפואות העתיקות הללו .

שַיקה שרם מדם, מטפל בטווינא ושיאצו – מגע של תובנות עד הבית, להזמנות התקשרו: 050-7600088