פריצת דיסק

 

מהי פריצת דיסק?

סחוסי עמוד השידרה נועדו לבלום זעזועים בין חוליות עמוד השדרה. סחוסים אלה בנויים, בדומה לבצל ,משכבות של קרומים, המאגדים ביניהן נוזל בעל צמיגות גבוהה. ככל ששכבת הנוזל הצמיג פנימית יותר בדיסק, כך גם הלחץ של הנוזל הצמיג גבוה יותר.
כאשר הלחץ בין החוליות גבוה יותר מזה שהדיסק יכול לשאת, נפרץ הקרום הפנימי ביותר של הדיסק, שעדיין שלם. קרום זה מתאחה במצב של מנוחה מספקת. השכבות החיצוניות של הסחוסים מכילות גם עצבים מקומיים החשים כאב. כאשר נפרצים רק קרומים פנימיים, האדם אינו חש כאב.
במצב של לחץ יתר על הגב, שכבות הקרומים שבדיסקים הולכות ונפרצות, כך שתהליך הפריצה מהיר יותר מתהליך האיחוי. כאשר עוד ועוד קרומים נפרצים, מתחילים להינזק גם קרומי הדיסקים החיצוניים המכילים עצבים החשים כאב. המשך תהליך הפציעה מתלווה בכאבים הולכים וגוברים. בסופו של דבר, תיתכן גם פריצת דיסק מלאה, לחץ על חוט השידרה ועל שלוחות העצב היוצאות ממנו, זליגת נוזל הדיסק ודלקות כתוצאה ממגע הרקמות עמו ולנזקים בלתי הפיכים.

טווינא מצויינת לתחזוק פריצת דיסק או בלט דיסק.

באופן טבעי השרירים לופתים כמנגנון הגנה ויוצרים כאב. הדיסק הבולט לוחץ רנדומלית על עצב וגורם להקרנות לרגלים לאכוז תלוי היכן לוחץ הדיסק . הזרמת דם מוגברת לאזור עשוייה להפחית לחץ ולהגביר את ייצור תאיי עצם המאפשרים לעצור הדרדרות נוספת במצב ולניתוח . כמובן ששינוי תפיסתי ביציבה תזונה עודף משקל חייבת להשתנות ובמקביל פעילות גופנית מותאמת למצב ולגיל . שילוב זה עשוי לסייע עם החיים עם פריצת דיסק ובלט. קרנוי סקראל מאזן את התנועה הפנימית של נוזל עמוד השידרה ועשוי להוסיף יעילות כל מנת שהאדם יוכל לחיות עם זה ללא ניתוח . אם תפסתם את זה בזמן ,בטיפול תהליכי משולב אפשר לתחזק ולמנוע הדרדרות לניתוח .  וכמובן שהכאב פוחת אפשר להרגע מהתנועה המיוצרת בגוף ,שמפחית לחצים של החיים ומשנה את היכולת להכיל טוב יותר את האתגרים העומדים לפנינו.
 

שַיקה שרם מדם, מטפל בטווינא ושיאצו – מגע של תובנות עד הבית, להזמנות התקשרו: 050-7600088