טווינה

מהי טווינה?

טווינה היא שיטת טיפול במגע שמקורה ברפואה הסינית העתיקה והמסורתית. פירוש המילה הוא "למשוך ולתפוס . "הטוינה משלבת, לטענת העוסקים בה, "עבודה פיזית ואנרגטית" על רקמות הגוף השונות. התאוריה מאחורי הטוינה היא שיש בגוף האדם צ'י ה"זורם" לאורך ולרוחב הגוף ב"ערוצי אנרגיה" הנקראים מרידיאנים. על פי תאוריה זו, מחלות נגרמות כאשר יש "חסימה" במרידיאנים והטוינה נועד לשחרר את החסימה, במיוחד בהקשר של מחלות כרוניות ואקוטיות. אין כל עדות מדעית לקיומם של "ערוצי אנרגיה" אלה, וממילא לא ל"חסימה" בהם.

למי מתאים טיפול טווינה?

טיפול מגע טווינה מתאים לכל סוגיי הכאבים. השיטה עשויה לייצר כאב בזמן הטיפול (תלוי בבעיה) ולאחר מספר טיפולים תחושת הכאב מתחלפת בעונג של (חשמל מתפרק בגוף) הגוף לומד את נקודת המגע ומייצר תחושת אי-נוחות שתי השיטות, טווינא ושייאצו, מחוברות למקום רגשי. לעתים מיחושים בגוף מקושרים ישירות למצב רגשי טעון. דברים שאנחנו עוברים בחיים ומתמודדים. שחרור באזורים מקושרים לפתולוגיה שאתה הגעתם לטיפול עימם.

שיטת הטיפול – טווינה:

תנועות עתיקות עגלות וחודרות בכאב ולידו ,חוצבות בכאב ממרכזת אותו לנקודה אחת שבה הגוף נאחז בכאב . כמו מפה גדולה שמושכים ומיישרים מהפריפיירה פנימה או החוצה למיקום הכאב .
כמה זמן הופכת אבן מחוספסת לאבן חלקה ? כמה מהמורות בדרך אפשר לפרק ,כמו לתת מידע כלא ידע ליצור הכי נעלה ומורכב כבני אדם ?
כמה נגיעות טווינא הופכות להיות נקודת הניקוז של הפסולת המצטברת . אט אט רמת הריפוי עולה ורמת החולי יורדת . השיטה מאפשרת להפוך את הכאב נסבל , יותר מכך , כאב מתוק כאב ״רוצה״ שם המילוי האנרגתי בלתי נמנע .